CESTA

CESTADoporučujeme

Podrobnosti o události

 • Výměník1
 • Sobota, 19. 11. 2022 - Neděle, 27. 11. 2022
 • Výměník1

Kontakt na pořadatele akce

Podrobnosti o vstupenkách

 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
 • Omlouváme se, událost proběhla
Zobrazit košík
Děkuji za Objednávku

CESTA

J. Opletala 842, 370 05 České Budějovice

Sobota, 19. 11. 2022 - Neděle, 27. 11. 2022
19. 11. 2022

000000

Výměník1

Další akce pořadatele

FESTIVAL VĚDOMÉHO ŽITÍ

Zjisti, že jsi v pořádku právě takový/á, jaký/á jsi teď a vykroč na cestu za poznáním a sebeúctou.

Poznej sebe sama skrze prožívání tady a teď. Pochop své vnitřní fungování a propojenost s vesmírem a matkou zemí. Posil svůj vnitřní hlas a intuici pomocí tvořivé síly, kterou v sobě máš a přijď nahlédnout do hlubších úrovní svého bytí.

V rámci celého festivalu ve Výměníku1 pořídíte jídlo a pití, které sami s láskou připravujeme. Na baru budeme mít jak sladké pochoutky ke kávě, když je třeba se rozmazlit, tak i slané, když je třeba zahnat hlad (polévky, slané koláče, chleby s pomazánkami, aj.).

MÍSTO KONÁNÍ / VÝMĚNÍK1, J. Opletala 842

SLEVOVÉ KÓDY ZVÝHODNĚNÝCH VSTUPENEK /
Chcete se zúčastnit třech a více bodů programu? Máme pro vás připravené slevové kódy.

4 – 5 / sleva 10% / kód – SLEVA10
6 – 7 / sleva 15% / kód – SLEVA15
8 – 9 / sleva 20% / kód – SLEVA20

PROGRAM FESTIVALU

SOBOTA / 19.11.

9-10 / společná SNÍDANĚ
10-13 / CESTA DO LŮNA – ceremonie ženské bylinné napářky
13:45-15:15 / SETKÁNÍ S RAPÉ – Petr Myslivec
16-18:30 / HLAS A IMAGINACE – Ivana Rea
20-21 / GONG A ZVUKOVÉ KRAJINY – Stanislav Abrahám

NEDĚLE / 20.11.

8-9 / společná SNÍDANĚ
9-12 / SETKÁNÍ SE ŽIVLY – Lucie Chaya
13-16 / TVOŘ, RADUJ SE A ŽIJ – intuitivní malba

SOBOTA / 26.11.

9-10 / společná SNÍDANĚ
10-12:30 / MUŽSKÝ KRUH – moje sebehodnota
14-17 / MUŽSKO-ŽENSKÝ KRUH – jak potřebuji, aby se mnou mluvila/mluvil…
18:30 / VISION QUEST – RITUÁL SMRTI / promítání dokumentu s besedou

NEDĚLE / 27.11.

9-10 / společná SNÍDANĚ
10-13 / ŽENSKÝ KRUH – můj vztah k mužům
14:30-17:30 / CESTA DO LŮNA – ceremonie ženské bylinné napářky

SNÍDANĚ / brunch

Přípravu snídaně nech na jindy a přijď hodovat s námi do Výměníku.
Seznámíme se, naladíme na sebe a o to příjemněji vykročíme do programu, který nás čeká.
Pořídíš u nás pochoutky na slano i na sladko, včetně kávy, čaje, domácí (i horké) limonády nebo potěšíš své buňky chutí ceremoniálního kakaa.

Snídaně jsou vždy jen pro účastníky programu, který po snídani navazuje.
Platba na místě za jednotlivé dobroty či nápoje.

CESTA DO LŮNA / ženská bylinná napářka

Přijď se naladit na své ženství, zahřát a uvolnit lůno, napojit se na něj, podpořit lásku k sobě, nechat se hýčkat a sdílet to, co je v tobě živé v komorním kruhu žen.

Ceremonie ženské bylinné napářky propojuje několik aspektů. 

Z fyzického hlediska napářka poskytuje holistickou péči o ženské zdraví a pomáhá při různých ženských problémech. Kromě blahodárných účinků na tělo navozuje hlubokou relaxaci, propojení se sebou sama, zklidnění mysli, uzdravování sexuality a aktivaci životní energie.

Součástí bylinné napářky je i mayské ceremoniální kakao z Jižní Ameriky, které nám pomůže otevřít srdce a s láskou se napojit na naší Yoni – bránu života. 

Maximální kapacita ceremonie / 6 žen

PROGRAM CEREMONIE /

 • energetická očista kouřem (zlatý kopál), ceremoniální kakao
 • naladění se na bylinky, vložení záměru
 • jemná masáž Gua Sha s hřebenem s turmalínem bederní části zad
 • bylinná napářka při zvuku tibetské mísy
 • jemná masáž tváře, peříčkový dotek a povznášející zvuk zvonků Koshi během relaxace
 • zakončení společným sdílením v kruhu 

Průvodkyně / Klára Drenčeniová

Masérka, doula, bylinkářka a umělkyně žijící v Polsku. Pomáhá ženám v napojení se na své lůno, v přípravě k vědomému porodu a šestinedělí. Zabývá se ženskými rituály a hledá cesty k plnému ženství. Intuitivně maluje, fotografuje, tvoří, miluje byliny, přírodu a raduje se ze života.

UPOZORNĚNÍ / ceremonie se nemohou účastnit těhotné ženy do 38. týdne těhotenství (poté ano) a ženy s menstruací.

SETKÁNÍ S RAPÉ / Petr Myslivec

Přijďte si prožít propojení s Rapé, medicínou amazonských indiánů, která pomáhá čistit mysl a tělo od negativních myšlenek, emocí a energií.

Mocný lék Rapé pomáhá vyvážit a zvýšit energii, detekovat kořeny našich nemocí a blokád, čímž přispívá k duševní rovnováze, pohodě, a lepší soustředěnosti.
Při odevzdání se medicíně, pocítíte léčivou energii v celém těle nebo v jednotlivých částech těla a orgánech. Odhalíte případné nerovnováhy, kterým je potřeba věnovat zvýšenou pozornost.
Na každou bytost působí Rapé jinak, někomu přináší vize, obrazy, někomu slova nebo pocity…..jedno ale zůstává stejné pro všechny – zklidňuje mysl a propojuje nás s podstatou sebe sama.

Pojďme společně vytvořit léčivou energii, ze které si odneseme přesně to co každý právě teď potřebujeme.

O Rapé

Hlavní složkou Rapé je Tabák selský (Nicotiana rustica), který roste v Jižní a Střední Americe. Rapé je zajimavá alternativa k meditativní práci s vědomím. Účinně působí na vnímání a harmonizaci mozkových vln. Jeho instantní forma (členové mnoha kmenů Jižní ameriky si jej pomoci foukaček Tepi a Kuripe foukaji do nosu), krátké působení hlavního efektu(5-10min), zklidnění a vysoustředění myšlenek (na dobu cca 1-2h) z něj dělají skvělého pomocníka při náročných dnech nebo při tvůrčí činnosti. Rapé, jako spoustu jiných rostlin, je součástí nejstarších legend mnoha amazonských kmenů a prolínají se s jejich rituály, uctíváním různých božstev v návaznosti na záměr jedince nebo specifické účinky vybraného druhu rapé.

Doporučujeme před propojením s Rapé dopoledne jíst jen lehčí jídlo. A ideálně den předem žádný alkohol.

Petr Myslivec

Petr pomáhá lidem projít obtížné životní situace, najít sebe-hodnotu a vnitřní sílu ať už pomocí medicíny nebo bez ní. Vidí a vnímá svět, lidi, vztahy mezi lidmi atd. na úrovni energií/vibrací nebo můžeme nazvat z nadhledu

HLAS A IMAGINACE / Ivana Rea

Cesty k objevení hlasu jsou nevyzpytatelné. Jak vám může ke zpěvu pomoci vaše představivost?

Přijďte si vyzkoušet na ochutnávkovém workshopu, který je přínosem pro zpěváky i nezpěváky. Můžete si vyzkoušet, že pomocí hry s hlasem a představě, kterou ke zvuku připojíte, dosáhnete okamžitých posunů ve vašem hlasovém projevu. Poznáte, s jakou lehkostí dokážete zpívat a vytvořit harmonický souzvuk se skupinou. 

Ivana Rea

Více než 13 let byla hlavní zpěvačkou skupiny Obzor s velmi širokým záběrem hudebních stylů a žánrů. Dále účinkovala v řadě hudebních uskupení jako: Vishnu Tattva (indicko-evropský styl), Laudana (s alikvotním zpěvákem Michalem Pustayem), spolupráce s Janem Braunsteinem (stará středověká hudba) a dalších. V letech 2007 až 2011 účinkovala v hlavních rolích muzikálů Jedna noc na Karlštejně (Eliška Pomořanská) a Romeo a Julie (Julie). Učila se mimo jiné pod vedením učitelky plzeňské konzervatoře L. Kotnauerové a hlasové pedagožky DAMU I. Vostárkové.

Práci lektorky a terapeutky se věnuje od roku 2008. Své zkušenosti získávala vzděláváním v oblasti pedagogiky a muzikoterapie na Západočeské univerzitě. Absolvovala intenzivní kurz Cesta (B. Bays), kurz kvantové terapie a mnoho dalších certifikovaných muzikoterapeutických (MT) a tanečně-terapeutických kurzů pořádaných Muzikoterapeutickou asociací.

V současnosti vede semináře i individuální lekce zpěvu, kde využívá především pohybové i MT techniky a další prvky uměleckých terapií. Vyučuje obor Muzikoterapie na „Škole přírodní medicíny“. Více než 5 let provází léčivou metodou „Cesta“ od B. Bays. Několik let pořádala ženské inspirativní kruhy „Ženy které běhají s vlky“.

Maximální kapacita workshopu / 15 účastníků

GONG A ZVUKOVÉ KRAJINY / Stanislav Abrahám

Stanislav Abrahám – zvukový umělec, hudebník, pedagog.

Jeho aktivity jsou rozprostřeny mezi ambientní, lidovou a klubovou hudbou, terénními nahrávkami, rozhlasovým dokumentem a zvukovými instalacemi. Jako zvukový designér spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Jako pedagog vedl řadu workshopů o nahrávání pro různé umělecké instituce. V současnosti působí jako zvukový designér v Českém rozhlase. Nově se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Jeho vystoupení bývají kombinací laptopových ambientních ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na fujaru, gong či kameny.

Při koncertu budeme sedět či ležet na zemi. Přineste si s sebou polštářek, deku či obojí. Bohužel máme jen omezené počty na půjčení.

www.stanislavabraham.cz

Aktuální nahrávky:
https://stanislavabraham.bandcamp.com/album/obzory
https://stanislavabraham.bandcamp.com/album/forces
https://bluelizard.bandcamp.com/album/three-drones

Maximální kapacita koncertu / 50 účastníků

SETKÁNÍ SE ŽIVLY / Lucie Chaya

Setkání s Lucií Chayou, povídání o živlech a mužsko-ženské polaritě v kontextu andské tradice.

Setkání bude obsahovat teoretické povídání, praktické techniky i prožitkový tanec. V rámci teorie se seznámíš s neobvyklým, ale pro západní svět zajímavým, pohledem na tématiku živlů a mužsko-ženskou polaritu. Naučíš se základní očistné techniky, které můžeš používat v každodenním životě. V druhé části setkání si společně s Lucií Chayou všechny živly společně protančíte.

Toto setkání může sloužit jako ochutnávka práce Lucie Chayi pro ty, kdo ji neznají i jako příležitost naskočit opět na vlnu pro ty, kdo už s ní pracovali. To vše v mocném a bezpečném energetickém poli, které Lucie Chaya dokáže vytvořit. Vhodné pro ženy i muže.

Kdo je Lucie Chaya?

Lucie Chaya pomáhá ženám rozpomenout se na svůj ženský potenciál, na moudrost své vnitřní kurandery a naplno toho využívat v každodenním životě. Je autorkou a lektorkou kuranderovských prožitkových seminářů, které změnily život už stovkám žen. Ve své práci propojuje tantru, šamanismus a kvantové meditace.

Do Čech přinesla moudrost andské tradice prostřednictvím svých překladů Mamaniho knih Kurandera, Hadí žena a Cesta šamana, které se staly bestsellery. Napsala autobiografický román Moderní kurandera. Organizuje také kurzy s andskými šamany z kmene Q‘Ero. Vede kurzy pro páry, ve kterých ukazuje nový pohled na partnerskou sexualitu a komunikaci a pořádá poutě do Peru a na Posvátnou Sardinii, kde využívá svých dlouholetých novinářských a průvodcovských zkušeností se specializací na Itálii.

Její osobní stránky jsou / luciechaya.cz / modernikurandera.cz .
Má svoji značku přírodní kosmetiky Chaya a eshop kurandera.cz

Maximální kapacita semináře / 15 účastníků

TVOŘ, RADUJ SE A ŽIJ / intuitivní malování

Intuitivní malování vychází ze srdce. Nepotřebujeme se nad ním zamýšlet, nevíme dopředu, co bude na výsledném obraze, plyneme s procesem, který nás těší. Naším cílem je cesta, ne výsledek.

Díky otevření se na kreativní proces, budíme naši životní energii. Život je kreace – tvorba, která z nás má plynout přirozeným způsobem. To, co na plátně vytváříme, s sebou nese část nás, našich emocí, radosti, smutku, toho co je v nás aktuálně živé a skrze tvoření můžeme našemu emočnímu tělu odlehčit a porozumět. Uvolnit se v procesu, pocítit naší vnitřní sílu a radovat se na cestě poznání.

Přijď v sobě probudit umělce svého života.

Workshop vede / Klára Drenčeniová

Masérka, doula, bylinkářka a umělkyně žijící v Polsku. Pomáhá ženám v napojení se na své lůno, v přípravě k vědomému porodu a šestinedělí, zabývá se ženskými rituály a hledá cesty k plnému ženství. Intuitivně maluje, fotografuje, tvoří, miluje byliny, přírodu a raduje se ze života.

Maximální kapacita workshopu / 15 účastníků

Cena workshopu zahrnuje i materiál (barvy, štětce, papíry aj.)

KRUHY

MUŽSKÝ KRUH / má sebehodnota

Sebehodnota je jeden z naprosto zásadních atributů jakéhokoliv úspěchu. Dalo by se říci, že míra sebehodnoty určuje míru úspěchu v dané oblasti. 

Je jedno, jestli se jedná o vztah, byznys, jednání s úřady nebo třeba rodičovství. S vysokou sebehodnotou jednoduše usiluji o to, abych se cítil dobře ve vztahu s kýmkoliv, k čemukoliv, aby se mi dařilo.

Pro kruh není podstatné, zda je Tvá sebehodnota vysoká nebo nízká. To, že se s ostatními podělíš o své zkušenosti, je vždy přínosem, ať se v životě nacházíš kdekoliv.

Zvu Tě do kruhu. Pobýt s tématem sebehodnoty muže dnešní doby. Mé sebehodnoty, Tvé sebehodnoty, naše sebehodnoty. Kruh nás podpoří. To je má zkušenost.

MUŽSKO-ŽENSKÝ KRUH / komunikace ve vztahu

K jasné a vědomé komunikaci mezi lidmi je potřeba správné vyjadřování i pozorné naslouchání.
Pokud se nám podaří tyto aspekty sladit, je to dar, který přináší své ovoce. Pro partnerský vztah je zdravá komunikace požehnáním. Pomáhá vztah přenést přes mnoho překážek a předcházet tak zbytečným nedorozuměním. Velmi často předpokládáme, že druhá strana ví, aniž bychom srozumitelně sdělili, to, co potřebujeme. Myslíme si, že jsme byli pochopeni, aniž jsme cokoliv ověřili. Problémy v komunikaci tak zbytečně způsobují vyhrocené emoce či bolesti. 

Kruh sám o sobě dovednost komunikace zlepšuje. Budeme vzájemně sdílet, co nám v komunikaci efektivně funguje a co ne. Jak potřebuje komunikovat žena, jak muž a jak si být vzájemně blíže. 

Neslibujeme ti zázraky, odneseš si přesně to, co si odnést máš. Avšak můžeme ti zaručit, že budeš vyslechnut a přijmut přesně takový, jaký jsi, ať už veselý, smutný nebo naštvaný. Kruh je bezpečný prostor pro pravdu toho, jak se cítíš. Kruh ti pomůže unést více, než dokážeš unést ty sám. Kruh tě propojí s ostatními a posílí tvou důvěru v sebe i ostatní. 

ŽENSKÝ KRUH / můj vztah k mužům

Ženský kruh je setkávání žen v bezpečném prostoru, které v ženách vytváří pocit sounáležitosti, místo konkurence.

Ženské kruhy jsou jednou z cest, kdy se ženy mohou navzájem vyživit a dopřát si vzájemnou úctu, podporu a lásku i v dnešní uspěchané době. 

Pro spoustu žen je ženský kruh balzámem pro jejich duši. Žena zde může dobít své vnitřní baterky na další dny a přinést tak světlo do svých domovů i okolí. Ženy si potřebují dopřávát chvíle zastavení, odpočinku a bytí. Ženský kruh pomáhá se vzájemně ujistit, že je to tak v pořádku. Setkávání žen přináší pocit bezpečí a ženy zde kvetou do své jedinečné esence. Pro společnost a harmonii rodiny je šťastná, vyživená žena, stojící ve své pravdivosti, zranitelnosti a síle velmi důležitá. 

Tématem kruhu je můj vztah k mužům. Každá žena má kolem sebe mnoho mužů, se kterými nějak interaguje. Může to být tvůj otec, muž, syn, kolegové v práci a mnoho dalších. Zkrátka muži bývají v našem životě velmi důležití a náš vztah k nim, ovlivňuje náš život v mnoha aspektech.  
Kruh tě zve k pravdivému sdílení toho, jak to s muži máš právě ty. 
Je možné, že k mužům chováš obdiv a lásku? Nebo se jimi cítíš zraněná?
Ať je tvůj vztah k mužům jakýkoliv, v kruhu je vždy vítaný. Tvůj příběh je ostatním inspirací. Je vítaný, stejně jako ty. I kdyby jsi chtěla jen v tichosti pobýt a naslouchat příběhům ostatních.

Těším se na tebe.
S láskou Niky

KRUHY TĚ PROVEDOU:

Zdeněk Kálecký – facilitátor mužských a mužsko-ženských kruhů, mentor, průvodce
Nikola Vocetková – facilitátorka ženských a mužsko-ženských kruhů.

Maximální kapacita jednotlivých kruhů / 15 účastníků

WEBOVÉ STRÁNKY a více informací /
www.muzskeazenskekruhy.cz

VISION QUEST – rituál smrti / dokument s besedou

Vision quest neboli hledání vize je rituál přechodu ze stávajícího stavu bytí, které přirozeně končí nebo jej ukončit chceme, do nového stavu bytí, do nové etapy života, která je žádoucí nebo nastává v zájmu životního cyklu bez naší kontroly.

Dochází při něm k hluboké inventuře našeho života, obvykle některé jeho důležité části – vztahů, práce, zdraví, rodičovství či dalšího směřování života. Je to jedinečná zkušenost, která zahrnuje několik elementů: přírodu, samotu a půst.

Půst

Půst (4 dny a noci bez jídla, jen o vodě) mění naše vědomí. Půst v prostřední fázi hledání vize (tzv. sóla) způsobuje, že jsme čím dál tím méně pohlcení racionálním myšlením a neustálý vnitřní dialog naší mysli zpomaluje. Na povrch naopak vyvěrají hlubší myšlenky a niternější způsoby vnímání. Náš vniřní hlas získává na síle. Půstu (sólu) předchází fáze přípravy a po něm fáze integrace, která pomáhá vytěžit ze sóla co nejvíce užitečného a prospěšného, a také připravit se na návrat do civilizace a každodenního života.

Samota

Samota během půstu znamená odstřižení se od společenských konverzací, kulturních rolí, sociálních návyků a rutin, ale také společenských očekávání, která míváme potřebu naplňovat nebo alespoň na ně reagovat. Abychom objevili skutečný účel našeho života a dali prostor našemu vnitřnímu hlasu, stali jsme se autory našeho nového příběhu bez vlivu jiných autorit, jako jsou naši rodiče, učitelé, duchovní vůdci nebo i vrstevníci. Potřebujeme ztišit narativ všech těch názorů, přesvědčení a konceptů, které nás víceméně ovlivňují. Často nevědomě. A často přichází z období a kultury našeho dětství.

Příroda

Vision Quest obvykle probíhá v přírodě, ideálně dále od cvrkotu civilizace. V přírodě se snadněji ponoříme do sebe samých a do čehosi většího, než jsme my sami, a většího, než jsou naše fyzické domovy. Cítíme, že jsme součástí tkaniva světa, nikoliv jeho vládci či tvůrci. Kde jinde než v divoké přírodě se můžeme setkat s “Tvůrcem”, kdy doma v civilizaci jsme ve světě, který jsme stvořili my? Příroda je svět mnohem starší než ten náš. Je to svět, který nás stvořil. Proto pobyt v tomto světě nás navrací k našim přirozeným smyslům a probouzí naše atrofované způsoby vnímání.

Projít vision questem je jako zemřít a znovu se narodit. Proto se mu také říká rituál smrti a znovuzrození. Přijďte se podívat na dokument o tomto transformačním rituálu.

Besedou vás provede a otázky zodpoví Zdeněk Kálecký – facilitátor mužských a mužsko-ženských kruhů, mentor, průvodce a absolvent Vision Questu.

Webové stránky / https://visionquest.cz/

Autor dokumentu / Martin Slezák

Maximální kapacita / 70 účastníků

0
  0
  Nákupní košík
  Nákupní košík je prázdný