KRANIOSAKRÁLNÍ BIODYNAMIKA, MASÁŽE / festival CESTA

Informace o události

4.3.2024

16:00—18:00

Boženy Němcové 14, České Budějovice

Platba na místě

Rezervace

Platba na místě

Popis

V rámci festivalu CESTA jsme dohodli spolupráci s jedinečnou Jitkou Presslovou.
Ve dnech 4. – 8. března 2024 můžete za snížené „festivalové“ ceny využít těchto procedur:


Kraniosakrální ošetření 
Ayurvédská masáž 
Regenerační masáž


KRANIOSAKRÁLNÍ BIODYNAMIKA

Je nesmírně jemná a účinná technika k podpoření těla a jeho schopnosti se samo léčit a najít rovnováhu. Biodynamický přístup této metody nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na syntézu těla, mysli a duše. Užívá principu Breath of Life (Dechu Života) od Dr. W. G. Sutherlanda, který vyjadřuje naši vnitřní vitální sílu. Ta určuje náš život a zdraví. Principem Dechu Života je, že každá buňka v našem těle dýchá a vyjadřuje tak jemné rytmy. Tyto rytmy je možné citlivýma rukama vnímat, jako pohyb kostí, nebo plynutí celým tělem a jeho biosférou. Pokud je proudění plynulé a silné, je v těle udržováno zdraví a harmonie. V denním životě zažíváme často stresy, traumata, úrazy, nehody a přetížení. Jejich následkem se tento přirozený proud může narušit, oslabit nebo zablokovat a pak mohou vznikat nejrůznější symptomy, které nás omezují. Během ošetření používám doteku rukou k naslouchání jemných rytmů v těle klienta a podporuji rozpuštění vzorců napětí a znovuplynutí Dechu Života. Vytvářím prostor každému, aby objevil svoji sílu, klid, jistotu a sebedůvěru. Když dáme tělu příležitost, aby se rozpomnělo na svůj utvářející princip, vždy najde pro sebe tu nejlepší cestu. Když náš systém není na nějaké úrovni v rovnováze, díky kraniosakrální biodynamice se do ní jako celek navrací, jak duševně, tak fyzicky.

Kraniosakrální biodynamika má své kořeny v oboru tradiční medicíny nazývaném Osteopatie. Její původ ale sahá hluboko do minulosti. Jsou zmínky o tom, že práci s kraniosakrálním systémem a mozkomíšním mokem používali už ve starověkém Egyptě, Indii a v některých civilizacích v Peru. 

Jak terapie probíhá? Délka ošetření kraniosakrální biodynamikou je 60-90 minut, z toho cca 10 min věnuji rozhovoru, zvláště při první terapii. Samotné ošetření probíhá v oblečení na masérském lehátku v poloze na zádech, ale jde provádět i na boku nebo na břiše, tak aby se klient cítit co nejpohodlněji. 

Neřeší se následky symptomů, ale jejich příčina. Jde do jádra problémů, za symptomy, do prostoru, kde je zdraví vždy přítomné, kde nikdy nebylo ztraceno. Vzhledem k její jemnosti a neinvazivnímu přístupu, je vhodná pro dospělé, děti, těhotné ženy i miminka. Zejména k:

K podpoře v procesu osobního růstukdy prohlubuje uvědomování si sebe a těla, integruje tělo-mysl-duši, harmonizuje nervový systém, zmírňuje stres a napětí

Při zdravotních potížích, pomáhá ke zmírnění bolestí a chronických potíží, při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů, při problémech s čelistmi, dutinami a disfunkcích v oblasti ušní, oční, nosní

K léčení traumatu a postraumatických symptomů, po operačních stavech, úrazech a nehodách, k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků, proti depresím

Podpora pro těhotné a dětikdy rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu, vhodné jako podpora a příprava na porod a poporodní integrace, pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení, u začínajících růstových problémů u dětí (skolióza, lordóza)

AYURVÉDSKÁ MASÁŽ – ABHYANGA

Ajurvédská masáž je moje oblíbená, protože se jedná o jemnou energetickou masáž, která umožňuje harmonizovat tělo, duši i mysli a má na ně blahodárný vliv. Zahrnuje stimulaci marmových vitálních bodů, které jsou spojnicí, kde se prolínají energetické dráhy, prána a různé typy tkání. Při masáži dochází k celkovému uvolnění těla i mysli, zbavení organismu toxických látek, podpoře imunitního systému, zlepšení funkčnosti pohybového aparátu, odstranění psychické únavy, stresu a napětí a také zpomaluje stárnutí. Zároveň zvláčňuje pokožku, podporuje spánek, posiluje zrak a svalstvo. Velmi důležité je olej následně nechat vstřebat do těla, čímž se plně projeví jeho ozdravné účinky. Součástí ájurvédské masáže je i masáž obličeje.

Ayurvédská medicína je stará více než 5000 let a pochází z Indie. Podle Ayurvédy je masáž jeden z klíčových faktorů, které napomáhají prožití kvalitního života. Tajemství masáží se sepisovalo na palmové listy a předávalo se z mistra na žáka. Ayurvédská masáž se z Indie časem rozšířila také na Srí Lanku ( Cejlon), kde jsou v současné době jedny z nejvyhledávanějších center Ayurvédské medicíny.

REGENERAČNÍ MASÁŽ: CELOTĚLOVÁ, ZÁDA/NOHY

Regenerační masáži se věnuji proto, že dokáže jemným, ale intenzivním způsobem uvolnit celé tělo,  je zaměřená na práci s konkrétními svalovým skupinami, velmi dobře odstraňuje bolesti a zdravotní problémy svalového původu, čímž předchází bolestem, napětí a přináší uvolnění a příjemné pocity. Typickým příkladem jsou bolesti svalů šíje, zad, paží a dolních končetin po fyzické námaze. Pomáhá také uvolnit bolesti způsobené dlouhodobým přetěžováním, stresem nebo prochlazením.

Regenerační masáž působí na celé tělo, pomáhá ke zmírnění či úplné odstranění bolestí svalového původu (záda, klouby, končetiny), uvolnění před a regenerace po sportu, odpočinku  a uvolnění, zlepšení nálady a psychického stavu, rekonvalescence po úrazech či operacích.

TERMÍNY

Pondělí 4. 3. / 16:00 – 18:00 / 2 masáže nebo kranio ošetření
Středa 6. 3. / 16:00 – 18:00 / 2 masáže nebo kranio ošetření
Čtvrtek 7. 3. / 16:00 – 18:00 / 2 masáže nebo kranio ošetření
Pátek 8. 3. / 16:00 – 18:00 / 2 masáže nebo kranio ošetření

CENÍK /FESTIVALOVÉ CENY/

Kraniosakrální ošetření (60 minut – 900,-Kč) 
Ayurvédská masáž (60 minut – 800,-Kč) 
Regenerační masáž (60 minut – 800,-Kč)

Všechny procedury budou po dobu festivalu probíhat na adrese Boženy Němcové 14, České Budějovice.
PRO REZERVACI kontaktujte Jitku Presslovou / 774 824 823 / jitka.presslova@gmail.com

PŘEDSTAVENÍ JITKY PRESSLOVÉ

Jmenuji se Jitka Presslová a věnuji se kraniosakrální biodynamické terapii a jemným, energetickým masážím. Tělo je po mne chrám duše, úžasný nástroj o který je třeba se starat, dopřát mu péči a dotek, aby nás dlouho neslo a cítili jsme se v něm dobře. Inspiruje mne celostní přístup k životu, propojení těla, mysli a duše jako jednoho celku, kde jedno bez druhého nemůže existovat. Proto je velmi blízká indická ayurvéda, havajská kultura, filozofie budhismu a učení původních jihoamerických indiánů. Druhým se snažím předat skrze své ruce péči, uvolnění a radost z bytí ve svém těle.

S kraniosakrální terapií jsem se setkala před mnoha lety, ale už při mém prvním setkání si mne získala svou hloubkou, do které se během ošetření mohu dostat, dovolit si odevzdat se a skrze dotek rukou se nechat vést moudrostí svého těla zpátky k přirozenému stavu zdraví, klidu a všeobjímající lásce. Masáže a práci s tělem vnímám nejen jako metodu proti stresu, svalovému napětí, bolestí zad nebo nespavosti, ale také jako velkého pomocníka ve změně k lepšímu vnímání a v posunu na cestě za sebepoznáním. 

Život v Irsku, Indii a Asii mi ukázal kouzlo a hloubku jógy, meditací, lásku k cestování a poznávání nového. Ve volném čase tvořím barvami, inspirovaná indickými ženami zdobím hennou a jaguou, vyrábím šperky z minerálních kamenů, miluji moře, tanec, pohyb a umění. Ráda se nechám inspirovat přírodou, krajinou, zajímavými místy,  světem okolo sebe, hudbou a lidmi, které potkávám.

Žádné produkty v košíku.