Sbarvouven.cz

V rubrikách Projekty

Jít s barvou ven NENÍ ZROVNA JEDNODUCHÉ.

Řešíš coming out a máš spoustu otázek i obav? Vyhovovala by ti osobnější komunikace než online chat? Chceš zažít skupinu lidí, kteří prochází něčím podobným a s nimiž můžeš sdílet své pocity? 

Zveme tě do podpůrné skupiny „Najdi svou barvu‟, která poskytne bezpečný prostor lidem, kteří řeší svůj coming out. Je jedno, jestli ho máš už za sebou, nebo se na něj teprve chystáš. Můžeš přijít sdílet myšlenky, pocity, zkušenosti. Můžeš klást otázky, nechat se inspirovat. S respektem, s podporou a bez jakéhokoliv nátlaku. Skupina je z právních důvodů určena pro všechny, kteří jsou starší patnácti let. Pokud je ti méně, neváhej a napiš nám do online chatu poradny.

Setkání budou probíhat 1× za měsíc v prostorách Výměník 1, na adrese J. Opletala 842, České Budějovice.

Pokud se chceš zúčastnit, vyplň prosím přihlášku ZDE.

Kapacita podpůrné comingoutové skupiny je 12 osob. Účast je zdarma. Když budeš chodit pravidelně, bude to skvělé, není to ale závazné.

KDO SKUPINU POVEDE?

Barbora Wernerová

Vystudovala sociální práci a filozofii na Jihočeské univerzitě. Je frekventantkou dlouhodobého psychoterapeutického výcviku zaměřeného na prevenci a léčbu traumatu. Působila jako koordinátorka projektu Adiktologické služby ve vězení PREVENT, kde se věnovala především resocializaci vězněných osob s diagnózou závislosti. V rámci poskytovaného poradenství se věnovala i krizové intervenci. Několik let pracovala také v kontaktním centru zabývající se péči o osoby ohrožené závislostí. Ve své soukromé psychoterapeutické praxi se věnuje především práci s traumatem a podporuje klienty na jejich cestě k sebeporozumění a nalezení životní rovnováhy.

Jindřich Vindiš

Vystudoval VOŠ obor sociální práce a sociální pedagogika, nyní studuje VŠ sociálně zdravotní péče. Absolvoval výcvik v motivačních rozhovorech, krizové intervenci, navíc několik kurzů práce s traumatem. Několik let pracoval v kontaktním centru pro uživatele návykových látek a jejich sociální okolí, toto zařízení i dva roky vedl. Lektor a garant adaptačních kurzů. Lektor kurzu krizové intervence. Nyní pracuje jako PR manažer v neziskové organizaci PREVENT 99 z.ú. Zároveň se věnuje práci s dětmi a mládeží. Coming outem si sám prošel. Zajímá se o to, jak se lidé cítí a snaží se vytvářet jim bezpečné prostředí pro sdílení.

Skupina „Najdi svou barvu‟ je osvědčeným formátem, kterým v minulých letech prošly desítky spokojených účastníků a účastnic. Pod názvem „Hlava plná coming outu‟ byla skupina součástí programu festivalu Prague Pride.

Jste rodiče nebo přátelé LGBT+ člověka a nevíte jak ho podpořit? Zamiřte na Rodičovská skupina – Sbarvouven

Žádné produkty v košíku.